Право на місто у візуальних саморепрезентаціях та дитячих художніх наративах

  • 28 Листопада, 2019

28 листопада 2019 року о 14:00 год. відбувся черговий Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України на тему “Право на місто у візуальних саморепрезентаціях та дитячих художніх наративах”.

Доповідачка – Інга Козлова, кандидатка соціологічних наук, доцентка кафедри соціології Українського католицького університету, завідувачка Соціологічної Лабораторії УКУ. Сфера наукових інтересів: якісні методи збору та аналізу даних, соціологія міста, урбаністичні студії

Право на місто відомий концепт французького соціального географа 60-х років ХХ століття Анрі Лефевра, який наново набуває популярності у світових міських студіях як в Україні так і закордоном. Ідея дослідника полягає у тому що право на місто – це найвища форма людських прав в урбанізовану епоху, право на свободу, право на індивідуалізацію в соціалізації, і право населяти. Це право на творення міської повсякденності і міського простору, право на участь в розвитку міста і апропріацію міського простору для колективних потреб. У його трактуванні два основні виміри права на місто – це право на участь і право на апропріацію міського простору. Право на місто, це те, чим люди наділені з пелюшок, це вміння споживати і разом з тим творити міський простір, відчувати за нього відповідальність. Право на місто – це спосіб взаємодії із містом, взаємодії, яка не приходить сама, а якій треба навчитись. Усі відомі дослідження цього феномену стосуються дорослих мешканців. А як розповісти дітям про їхню роль у місті? Ця доповідь була присвячена візуальному та текстовому наративу розкриття права на місто у дитячій літературі.