Фотовиставка «Сіра зона. Людина. Доля»

  • 18 Вересня, 2018

15 вересня 2018 року в Музеї етнографії та художнього промислу (МЕХП) Інституту народознавства (ІН) НАН України у Львові відбулося відкриття фотовиставки «Сіра зона. Людина. Доля».

Виставка покликана розповісти про долі та повсякдення людей на сході України, в зоні конфлікту – у так званій «сірій зоні», яка є нечіткою й умовною межею між щоденною Війною і нетривким Миром, хоча ця територія і підконтрольна Україні.

Зліва направо: Анатолій Козак (директор програм розвитку МБФ «Карітас України»), Геннадій Якубов, Валентин Бебік, Еліна Дацюк, Ганна Гоменюк, Оксана Іванкова-Стецюк, Андрій Васькович

Проведення виставки є спільною соціально-мистецькою ініціативою кількох інституцій: Міжнародного благодійного фонду (МБФ) «Карітас України», який починаючи з 2014 року здійснює свою гуманітарну місію, допомагаючи людям, постраждалим від збройного конфлікту, ініціюючи процеси інтеграції та миробудування в Україні; МЕХП ІН НАН України, який віддавна є майданчиком для реалізації мистецько-виставкових проектів про минуле і теперішнє життя українців; відділу соціальної антропології ІН НАН України, покликаного досліджувати Людину в її різноманітних сутнісних вимірах через аналіз повсякденних практик.

Світлини, що демонструються в рамках виставки, зроблено працівниками «Карітас України» – Валентином Бебіком, Генадієм Якубовим та Іриною Перковою в ході їхнього соціального служіння людям в буферній зоні. Автор концепції та куратор фотовиставки – виконувач обов’язків завідувача відділу соціальної антропології ІН НАН України доктор соціологічних наук Оксана Іванкова-Стецюк, дизайнер – Еліна Дацюк. Консультування здійснювали заступник директора з наукової роботи ІН НАН України, завідувач відділу МЕХП ІН НАН України кандидат мистецтвознавства Андрій Клімашевський, а також Андрій Колотай і Мар’яна Сеньків. Виставка проводиться в рамках проекту «Об’єднуючи людей заради миру» МБФ «Карітас України» за підтримки «Карітас Німеччини» та Міністерства закордонних справ Німеччини. Керівники проекту – Григорій Селещук та Ганна Гоменюк, адміністратор – Оксана Щуйко.

Організатори фотовиставки сподіваються, що проект «Сіра зона. Людина. Доля» допоможе донести до суспільства думку про цінність кожної Людини, актуальність пошуку шляхів прийняття «інших», з їхніми потребами, болями, мріями, й, нарешті – важливість і цінність Миру, навіть в умовах війни.

Виставка триватиме до середини жовтня поточного року.

Детальніше про виставку: