«Українці Південної Африки: результати дослідження та методологічні особливості»

  • 21 Травня, 2021

27 травня 2021 року о 15.00 відбудеться Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту Народознавства НАН України на тему:

«Українці Південної Африки: результати дослідження та методологічні особливості»

Співавтори проведеного у взаємодії українських та південноафриканських учених дослідження українців у Південно-Африканській Республіці розкриють його методологічні особливості та основні результатати.  У доповідях буде розглянуто міграцію з України до ПАР, зокрема описано типовий портрет українського мігранта у цій країні, причини й особливості міграційного процесу, виклики та проблеми інтеграції українських мігрантів у ПАР, збереження ідентичності та її трансформації, процес утворення українських громад, підтримку зв’язків мігрантів з Україною, а також візію їхнього майбутнього й перспектив громади.

Доповідачі:

Оксана П’ятковська – заступниця директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» (МІОК), кандидатка економічних наук. Серед наукових інтересів – дослідження міграційних процесів, формування діаспорних мереж, міжнародна трудова міграція та її соціально-економічні ефекти, міграційна політика України. Авторка має 100 наукових публікацій з питань міграції.

Юрій Марусик – науковий співробітник МІОКу, магістр політології. Учасник тренінгів Erasmus+ на міграційну тематику у Німеччині (2017 р.), Грузії (2018 р.), Вірменії (2018 р.). З-поміж наукових інтересів – методологія соціальних досліджень, міжнародна міграція, інтеграція мігрантів, антиімміграційні суспільні рухи, політичні ідеології, громадський активізм і громадянське суспільство.

Вікторія Гойсан – молодша наукова співробітниця МІОКу, магістерка соціології, аспірантка кафедри соціології ЛНУ імені Івана Франка. До сфери зацікавлень належать методологія та методи соціологічних досліджень, міжетнічні відносини, стереотипи, міграційні ризики й загрози, рееміграція.

Усі доповідачі є представниками МІОК, заснованого у 1992 році. МІОК працює для розбудови і зміцнення співпраці між Україною та її діаспорою у сфері освіти, культури, для поширення знань про світове українство, досліджує міграційні процеси, створює інноваційний інтелектуальний продукт для вивчення та популяризації української мови у світі. Партнерами МІОКу є Світовий Конґрес Українців, Світова Федерація Українських Жіночих Організацій, численні українські громади за кордоном, а також відомства державної влади, Церква, освітні та наукові інституції, медіа та ін.

Методологічний семінар відбудеться на платформі ZOOM.

Попередня реєстрація: https://forms.gle/tFZZQDatjGsyRRnp9