Поєднання через важку пам'ять. Східна Галичина
Мета проєкту
Метою проекту є поширення новітньої історії з її добрими прикладами несіння допомоги, незважаючи на складне ХХ століття – століття воєн, руйнування, тоталітарних режимів та фашистських рухів, які мали деструктивні впливи на функціонування суспільств всієї Європи. Ініціатива зосереджена на пошуку чергових хороших прикладів гуманітарного відношення до іншої людини у важкі часи війни.
Проект передбачає поширення соціальної акції по зміцненню польсько-українського примирення, документуючи спільне свідоцтво польсько-українських відносин та несення взаємодопомоги. Проект соціального характеру є продовженням досліджень розпочатих у 2012 році польсько-української дослідницької групи, яку координувала Олександра Зіньчук. Піонерські експедиція і унікальна формула проекту заповнює прогалину у вивченні Другої світової війни та сучасної історії на тему відносин між двома народами, а також береться за завдання розрахуватися з власною історією та політичною пам'яттю, яка необхідна для вступу до міжнародних демократичних дебатів.
Цього року на різноманітні заходи в рамках проекту складається перша польсько-українська експедиція в колишній Східній Галичині (інтерв'ю зі свідками в ході експедиції, наприклад Львів, Дрогобич), спрямованих на, зокрема, створення тематичного дослідження (на прикладі) невідомої історії місць і людей, аналіз яких буде опублікований в електронному звіті (також в українській та англійській версіях).
Реалізація проекту, який проводить Асоціація Панорама Культур, триває з 2012 року основним чином в Україні. Цього року на території колишньої Східної Галичини, також в польських містах, дослідники використовують документальний метод усної історії (базовою є усна інформація та живі свідки подій). Зібрані нові джерела та матеріали анімовані в публічному просторі, а також в інтернеті (соціальні медіа). В результаті зібраних свідчень в цьому році створено міждисциплінарну доповідь он-лайн, яка буде опублікована в Інтернеті на вільній ліцензії Creative Commons Attribution 3.0 Польща.
Проект фінансується з програми “Патріотизм завтрашнього дня 2014", яку проводить Музей Історії Польщі в Варшаві. Створена в 2012 р. з коштів в рамах “Патріотизм завтрашнього дня 2012" та Міністра Закордонних Справ РП в рамках програм “Співпраці в сфері громадської дипломатії 2012" і “Підтримка Демократії".