Українські, російські та російськомовні організації у Швеції та збройний конфлікт в Україні: аналіз мереж співпраці в період 2014-2016 років

  • 21 Лютого, 2019

21 лютого 2019 року о 15:00 год. відбувся черговий Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України на тему “Українські, російські та російськомовні організації у Швеції та збройний конфлікт в Україні: аналіз мереж співпраці в період 2014-2016 років”.

Доповідачка – Софія Войтів, аспірантка факультету соціології Університету Стокгольму, Швеція. Закінчила магістерську програму з соціології історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка та магістерську програму з гендерних студій Лундського університету в Швеції. Окрім цього завершила два літні курси з аналізу соціальних мереж (ICPSR Summer programme Університет Мічигану (м. Енн Арбор, США), Social Network Analysis – курс, наданий Інститутом Аналітичної соціології при університеті Лінчьопінгу, Швеція), а також Школу “Theories of Ethnicity and Nationalism: Historical and Contemporary Debates”, організовану інститутом REMESO Університету Лінчьопінгу (м. Лінчьопінг, Швеція). Отримала низку стипендій для проходження перелічених шкіл та курсів. Окрім наукової діяльності, долучається до роботи організацій, що допомагають покращити умови людям, які прагнуть отримати статус біженця.

Спираючись на дослідження мереж співпраці російських та українських організацій у Швеції під час Революції Гідності та збройного конфлікту на сході України, доповідачка проаналізувала відображення цих подій у міжорганізаційних соціальних мережах. Софія Войтів припускає, що конфлікт на Сході України міг стати «фокусом діяльності» для організацій в найбільш гострі періоди конфлікту. Це потенційно могло вплинули на моделі взаємодії та настрої цих організацій. Дослідниця використовує моделі експоненціально випадкових графів, що враховують імовірність формування зв’язків між українськими, російськими та іншими організаціями відповідно до структури самої мережі та індивідуальних організаційних характеристик, як, наприклад, етнічна самоідентифікація та вибір сторони у питанні конфліктів протягом 2014-2016 років.

Для аналізу даних С. Войтів використовує власну базу організацій, яку сформувала впродовж дослідження.

Репрезентативні публікації доповідачки:
Voytiv, S. Deterritorialization of the armed conflict in the “homeland”: the reenactment of the conflict script in negotiations of ethnicity of Ukrainians and Russians in Sweden.

Voytiv S. Localized conflicts but transnational foci? UKRAINIAN AND RUSSIAN ORGANIZATIONS IN SWEDEN AND THE CONFLICT “BACK HOME”.