«Штучний інтелект: нова технологічна революція чи виклик 21 століття»

  • 19 Березня, 2021

25 березня 2021 року о 15.00 відбудеться Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України на тему:
«Штучний інтелект: нова технологічна революція чи виклик 21 століття»

Семінар присвячується пам’яті видатного українського філософа Романа Кіся.

Доповідачі:

Олексій Молчановський
«Пошук штучного інтелекту»

Алан Жангожа
«100 років самотності».
Про концептуальні нариси формування сучасної науки та штучний інтелект»

Олексій Молчановський – керівник магістерської програми з комп’ютерних наук за напрямом «Науки про дані/Data Science» (Український Католицький університет), співзасновник платформи безкоштовних масових онлайн-курсів Prometheus. На платформі представлений курс «Розробка та аналіз алгоритмів». З серпня 2013 до травня 2014 року працював за грантом Державного Департаменту США програми фонду Фулбрайт в Georgia Institute of Technology, College of Computing (м. Атланта, США). Дослідження проводились в галузі комбінаторних алгоритмів, важкорозв’язуваних задач, транспортних алгоритмів (ridesharing, carpooling). Організатор конференції TEDxKPI.

Доповідач коротко розкаже про початок розвитку технологій штучного інтелекту, зверне увагу на підйоми та падіння цих технологій і науки за 70 років, представить сучасний етап стрімкого розвитку штучного інтелекту, який розпочався у 2012 році та завдячує технологіям глибокого навчання (deep learning), обумовлений демократизацією доступу до обчислювальних ресурсів та накопиченню великих обсягів даних (big data) різноманітного походження. В доповіді буде наведено найбільш показові приклади застосувань штучного інтелекту за останні роки, означено основні виклики та напрямки подальшого розвитку цієї галузі.

Алан Жангожа – аспірант кафедри логіки філософського факультету Київського національного університету ім. Т. Шевченка. У 2019 – 2020 рр. координував спільний із КМДА проєкт від ГО KyivSmartCity «Впровадження штучного інтелекту у міські сервіси». Сфера наукових зацікавлень: логіка, теорія аргументації, методології штучного інтелекту.

Доповідач розповість про різнобарв’я і стрімкий розвиток наукових теорій та концепцій ХХ-го століття. Незважаючи на діючу нині позицію методологій, що були сформовані галуззю-новоявом – математичною логікою, дослідник пропонує здійснити повторний ретроспективний аналіз ключових подій науки та спробує переосмислити передумови та становлення модерної концепції пізнання. Буде йтися, зокрема, про характерну міждисциплінарність методу та чітке визначення принципів верифікації наукових гіпотез. Штучний інтелект буде проаналізовано як: 1) закономірний етап розвитку науки; 2) метод самопізнання та демаркації понять “свідоме” та “інтелектуальне”; 3) евристичний алгоритм; 4) індикатор наукового прогресу і сучасного стану етики та моралі. З огляду на таку роль інтелектуальних систем, дослідження у цій галузі постають як провісник нової науково-технічної революції.

Методологічний семінар відбудеться на платформі ZOOM.

Попередня реєстрація: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfMHbJtw_yn20axDWs9xkAisWSa-h-eR5d5EVt43JdC4G4zqg/viewform