Молодіжна міграція до Німеччини: мотивації мобільності молодих європейців
- 4 Жовтня, 2017
28 вересня 2017 р. відбувся перший у новому академічному році Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України на тему: “Молодіжна міграція до Німеччини: мотивації мобільності молодих європейців” (“Youth mobility to Germany: Motivations of young Europeans on the move”), за участі д-р Керстін Шмідт, дослідниці Сектору транснаціоналізму, розвитку та міграції факультету соціології Білефельдського університету (Німеччина), на якому вона презентувала результати міжнародного дослідницького проекту “YMOBILITY – Youth Mobility: Maximising Opportunities for Individuals, Labour Markets and Regions in Europe” (“Мобільність молоді: максимізуючи можливості осіб, ринків праці та регіонів у Європі”).
Д-р К. Шмідт проаналізувала різноманітні мотивації та моделі молодіжної міграції з країн ЄС до Німеччини. Результати дослідження обговорювали в широкому контексті економічного, соціального та політичного розвитку, зокрема: впливів економічної і фінансової кризи на ринок праці в Південній Європі, у контексті важливості досвіду навчання і праці за кордоном для майбутніх життєвих шансів, а також права на вільне пересування і не-дискримінацію для громадян країн ЄС, що недавно стало актуальним для вихідців з Болгарії й Румунії.
Роздуми міжнародних студентів, висококваліфікованих і низькокваліфікованих мігрантів з Італії, Латвії, Румунії, Словаччини та Іспанії про їхні міграційні рішення вказують, що молоді громадяни країн ЄС обирають різні міграційні канали для в’їзду в Німеччину, передусім трудові рекрутингові агенції і персональні контакти. Важливу роль у процесі прийняття рішення на користь міграції відіграють попередні міграційні досвіди. Крім того, емпіричні матеріали показують, за якими характеристиками молоді європейські мігранти в Німеччині вирізняють себе з середовища своїх соціальних контактів – членів родини, друзів, колишніх колег, які залишилися вдома.
Детальніше – див. відео (семінар відбувався англійською мовою).
фото- / відео матеріали Петра Чорнія