Переміщені культурні простори: сучасні українські переселенці

  • 22 Грудня, 2016

22 грудня 2016 р. о 16.00 год. відбувся черговий Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України на тему: «Переміщені культурні простори: сучасні українські переселенці».

Доповідачка – Оксана Міхеєва, професорка кафедри соціології та керівниця бакалаврської програми «Соціологія+» Українського католицького університету.

У доповіді проф. Оксана Міхеєва представила дослідження переселенців, здійснене в науковому проекті «Переміщені культурні простори: сучасні українські переселенці (Displaced Cultural Spaces: Current Ukrainian Refugees)», що є складовою частиною міжнародного дослідження «Культурні контактні зони (Cultural Contact Zones)», яке здійснює Центр Управління і Культури Європи університету Санкт-Галлена у Швейцарії (Center for Governance and Culture in Europe University of St. Gallen, Switzerland). Керівник проекту – доц. Вікторія Середа, УКУ.

Метою проекту є вивчення адаптації переселенців до нових умов життя: якими були стратегії переселення, як їх вдалося реалізувати та як реагувало оточення на рішення про переїзд? Серед дослідницьких завдань також було вивчення адаптації та інтеграції переселенців у нові соціальні середовища, а саме з’ясувати: яким є досвід життя та проблеми на новому місці (економічні, соціальні, культурні, ментальні тощо); як налагоджували і як склалися відносини з оточуючими після переселення; поділ на “своїх” / “чужих” в середовищі самих переселенців (соціальні поділи, соціальні нерівності). Крім того, дослідники намагалися зрозуміти, що думають внутрішньо переміщені особи про війну та окупацію частини Донбасу, анексію Криму, як осмислюють ці події та як уявляють майбутнє цих територій.