Зустріч із жертвами ІДІЛ в Іраку: підходи в інтерв’юванні та спроби дослідження

  • 27 Лютого, 2020

27 лютого 2020 року о 16:00 год. відбувся черговий Методологічний семінар Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України на тему “Зустріч із жертвами ІДІЛ в Іраку: підходи в інтерв’юванні та спроби дослідження”.

Доповідачка – Іванка Рудакевич, координаторка проектів соціального напрямку в БО «Львівська освітня фундація». Впродовж 6 років працювала журналісткою та редакторкою у християнському журналі для родини «Кана». 10 місяців працювала над проектом збірки історій жертв терористів ІДІЛ у Іраці для неурядової словацької організації STEP-IN NGO, 4 з них – в Іраку.

У доповіді представлено досвід праці доповідачки в Іракському Курдистані впродовж 4-х місяців над збиранням десятка історій про іракських внутрішніх переселенців – християн, мусульман та єзидів, які влітку 2014-го масово втікали від терористів ІДІЛ. Цей досвід здебільшого про працю з єзидами, унікальною місцевою етнічно-релігійною групою, яку іракські курди вважають за курдів, а іракські араби – за арабів. А також про мусульман – шиїтів та сунітів – які однаково стали жертвами екстремістів без огляду на релігійну приналежність. Відбір історій, підхід в інтерв’юванні, специфіка розмови з тими, хто зазнав травми і продовжує піддаватися травматизації з огляду на життєві обставини – про це йшлося на семінарі.