Інститут народознавства НАН України

Відділ Соціальної Антропології

Липень 30th, 2018

Виступи, презентації, зустрічі

 

Оксана Кісь читає лекцію “Жіноча історія поза межами образів жертви-героїні-берегині” під час Гендерного форуму для регіональних медіа, м. Тернопіль, 20 липня 2018 р.”

Оксана Кісь, членка жюрі міжнародного історичного конкурсу для молоді “Історія моєї громади” (організатори – Всеукраїнська асоціація вчителів історії “Нова Доба”, Асоціації Німецьких народних університетів в Україні (DVV International) спільно з європейською мережею EUSTORY та Фондом Кьорбера, модерує заключну дискусію “Локальна історія та навіщо вона потрібна”, Київ, Національний музей історії України, 17 червня 2018 р.

Оксана Кісь з Оленою Стяжкіною у дискусії “Вижити значить перемогти: як інтерпретувати жіночий досвід Гулагу” у межах програми “Книжковий Арсенал”, Київ, 1 червня 2018 р.

Forum_monografia_KIS_prezentacia

Презентація монографії Оксани Кісь “Українки в ГУЛАГу: вижити значить перемогти” (Львів: Інститут народознавства НАН України, 2017. – 288 с.), під час 24 Форуму видавців у Львові, 15 вересня 2017 р. Поруч: Марта Гавршико і Тамара Злобіна.

Women&War_discussion

Оксана Кісь серед учасниць круглого столу “Жінки і війна”, що відбувався у Науковій бібліотеці ЛНУ ім. І. Франка під час 24 Форуму видавців у Львові, 16 вересня 2017. Поруч: Ірина Баранова, рецниця АТО, дослідниці Іванна Черчович та Мар’яна Байдак.

Oksana-Ivankova-Stetsiuk-_-13.06.2017-1024x686

Оксана Іванкова-Стецюк модерує круглий стіл «Шлях до примирення: шукаємо разом», організованого громадською організацією «У Єднанні Сила», в рамках програми «International Alert» «Психологічні зерна миру: реабілітація після травми та громадянський активізм в Україні» (13 червня 2017 р, Дніпро)

Kis_Honchar_museum_27-05-2017

Оксана Кісь виголошує лекцію “Голова, шия та інші органи влади: у пошуках матріархату в традиційній українській сім’ї” в Музеї Івана Гончара (м.Київ) 27 травня 2017 р.

Оксана Іванкова-Стецюк

Оксана Іванкова-Стецюк виголошує доповідь «Право на мир. Порівняння двох громад з ВПО: Дрогобич, Краматорськ» на конференції «Захист прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», організованої Благодійним Фондом «Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ» 27 квітня 2017 р. в м. Дрогобичі.

Kis_Oksana_Kyiv_23-03-2017

Оксана Кісь виголошує доповідь “Гендерні аспекти Голодомору” в межах семінару “Жінки в колгоспах – велика сила! Пропаганда і реальний жіночий досвід у часи Голодомору”, організований Holodomor Research and Education Consortium – HREC в Інституті Історії НАН України, 23 березня 2017

Kis_Oksana_Lutsk_11-03-2017

Оксана Кісь виступає з публічною лекцією на тему “Патріархальний матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українській сім’ї” у рамках проекту “Побудова політичного лобі жінок України” за підтримки Фонду демократії ООН у Луцьку, 11 березня 2017

Kis_Oksana_Lviv_UCU_7-03-2017

Оксана Кісь виголошує доповідь «Вижити значить перемогти: жіночий досвід українок в ГУЛАГу у 1940-50-х рр.» в межах Лекторію Союзу Українок Америки з жіночих студій Українського Католицького Університету 7 березня 2017

Оксана 1

Оксана Годованська виголошує доповідь”Дозвілля сільських вчителів у радянський час” на ІI Міжнародній науково-практичній конференції «СЕСТРИ ПО ОБИДВА БЕРЕГИ ЗБРУЧА: ІСТОРИЧНИЙ ДОСВІД ЖІНОЦТВА ГАЛИЧИНИ ТА НАДДНІПРЯНЩИНИ», присвячену 140 річниці з дня народження Катрі Гриневичевої (19 – 20 травня 2016, Львів).

Оксана 2

Оксана Годованська виголошує доповідь “Соціотехніка радянського дозвілля: на основі усних історій сільських вчителів” на науковій конференції УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН: СОЦІАЛЬНІ КОНТЕКСТИ, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ, АКАДЕМІЧНІ СТАНДАРТИ (1–2 грудня 2016, Харків).

Оксана 3

Оксана Годованська виголошує доповідь “Подвійний тягар” у повсякденному житті сільської вчительки” на СЕКЦІЇ ЕТНОГРАФІЇ ТА ФОЛЬКЛОРИСТИКИ XXVIII наукової сесії НТШ (16 березня 2017, Львів).

Оксана 4

Оксана Годованська виголошує доповідь “Подвійний тягар” у повсякденному житті сільської вчительки” на СЕКЦІЇ ЕТНОГРАФІЇ ТА ФОЛЬКЛОРИСТИКИ XXVIII наукової сесії НТШ (16 березня 2017, Львів).

Kis_Hodovanska_Odynets_1-2_12_2016

Оксана Кісь, Оксана Годованська та Світлана Одинець серед учасниць і учасників міжнародної наукової конференції “УСНА ІСТОРІЯ В ЕПОХУ ЗМІН: СОЦІАЛЬНІ КОНТЕКСТИ, СУСПІЛЬНО-ПОЛІТИЧНІ ВИКЛИКИ, АКАДЕМІЧНІ СТАНДАРТИ”, організованої Українською Асоціацією Усної Історії, м. Харків, 1-2 грудня 2016

kis_aseees_panel_womens_history
Оксана Кісь серед учасниць організованою нею панелі “По інший бік Історії: невидимий жіночий досвід в тоталітарному суспільстві” (зліва направо: Лариса Зарічняк, Марта Гавришко, Олена Стяжкіна) в межах Міжнародного конгресу “Образи Іншого / Images of the Other” Американської асоціації славістичних, східно-європейських і євразійських студій та Міжнародної асоціації гуманітаріїв  26-28 червня 2016 у Львові

kis_worshop_uera_2016
Оксана Кісь проводить майстер-клас “Publish or Perish: як опублікувати статтю в міжнародному науковому виданні” для учасниць/ків  Міжнародної літньої школи “Освітні дослідження: комунікація, методологія, публікація”, організованої Українською Асоціацією Освітніх Досліджень, ЛНУ ім. Франка, 17-20 серпня 2016 

DSC_0013

 

DSC_0027

 

DSC_0036

 

DSC_0037
16 червня 2016 р. дослідники Відділу соціальної антропології Інституту народознавства НАН України провели панельну дискусія на тему “Соціальна антропологія: пропозиції для України”, під час якої говорили про розвиток гуманітарних студій в Україні на прикладі становлення й інституціалізації соціальної антропології. Головну увагу приділили тому, що вивчає соціальна антропологія? Чи існує ця дисципліна в українській гуманітаристиці?  Чи потрібна вона в пострадянській Україні? Що, кого і в який спосіб досліджують антропологи? Чому це може бути важливо для нашого суспільства в стані кризи? У рамках заходу науковці презентували тематичне число   ”Народознавчих зошитів”.

 

Mitynh_1

 

Mitynh_2

Mitynh _ 4

Mitynh_3

Ігор Марков, Роман Кісь, Світлана Одинець, Марія Маєрчик та Петро Чорній на загальноакадемічній акції протесту в Києві 19 квітня 2016 р.

Kis_lecture_Mariupol
Оксана Кісь читає лекцію “Патріархальний матріархат: голова, шия та інші органи влади в традиційній українській сім’ї” для сутдентів та викладачів Маріупольсткого державного університету 19 березня 2016

Kis_Mariupol_panel_discussion
Оксана Кісь серед учасниць панельної дискусії “Виходячи за межі (не)відомого: жіночий досвід війни” та презентації збірника “Жінки Центральної та Східної Європи у Другій світовій війні: Гендерна специфіка досвіду в часи екстремального насильства” у Маріупольському державному університеті 18 березня 2016

Kis_gender_Berdiansk
Оксана Кісь серед членок журі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт за напрямком “Гендерні дослідження” (організатор – МОН України) під час Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції “Гендерні студії в сучасній Україні” за підсумками конкурсу у Бердянському державному педагогічному університеті 17 березня 2016

Kis_Dnipro_lecture_sexism
Оксана Кісь читає лекцію “Гендерні стереотипи та сексизм у рекламі, або Яких саме жертв вимагає краса” в межах проекту “Гендер день” у галереї АртСвіт (організатор – ГО “Київський діалог” в партнерстві з Фондом ім. Гайнріха Бьолля) у Дніпропетровську 28 лютого 2016 р.

Kis_conf_Kyiv_12-2015

Оксана Кісь у ролі дискутантки доповідей, представлених на панелі “Жіноче досвідчення міста” в межах конференції “Живучи у модерному місті: Київ кінця ХІХ – середини ХХ ст.” у Центрі польських та європейських студій НаУКМА, 10-12 грудня 2015.

Iv-Steciuk_Odesa       Оксана Іванкова-Стецюк бере участь у конференції “Роль церкви у сприянні миру та злагоди в суспільстві” в Південноукраїнському педагогічному університеті – Одеса, 10 грудня 2015 р.

Iv-Steciuk_Odesa1

Оксана Іванкова-Стецюк бере участь у конференції “Роль церкви у сприянні миру та злагоди в суспільстві” в Південноукраїнському педагогічному університеті – Одеса, 10 грудня 2015 р.

Kis_lecture_Kyiv

Оксана Кісь читає лекцію на тему “Жіноча історія: особливості, засади, потенціал” в межах проекту “Відкрита школа історії” – Національний музей історії України, м Київ, 21 листопада 2015 р.

Hodovanska-Vinnytsia

Оксана Годованська виголошує доповідь  “Повсякденне життя радянської вчительки в галицькому селі як об’єкт історичного дослідження” – Всеукраїнський науково-теоретичний семінар “Історія радянської повсякденності: на перехресті джерел”. Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського. – Вінниця, 14- 15 травня 2015

Kis_Odessa

Оксана Кісь (друга ліворуч) серед учасників конференції “Усна історія (не)подоланого минулого: подія – наратив – інтерпретація” (праворуч від неї – Гелінада Грінченко, Олександ Прігарін, Оксана Довгополова, Наталя Овсейко, Аліна Добошевська). Одеський національний університет імені І. І. Мечникова – Одеса, 8–11 жовтня 2015

Odynets_UCU

Світлана Одинець під час своєї відкритої лекції “Динаміка життєвих траєкторій та соціальних ідентичностей українок Італії”​ в межах Лекторію СУА з жіночих студій Українського католицького університету – 6 листопада 2015

Kyiv_May-2015_jewish_roundtableОксана Кісь співмодерує одну з панелей Міжнародного круглого столу «Пам’ять про Голокост: освітні практики та шляхи подальшого розвитку в сучасній Україні” (Київ, НаУКМА, 27 травня 2015 р.)

Hodovanska1Hodovanska 2

Оксана Годованська виголошує доповідь “«Перший дзвінок»: радянське шкільне навчання у селах Галичини” на ІI Міжнародній науково-практичній конференції «Історико-культурна спадщина в демократичному суспільстві: сприяння діалогу, примиренню та  відповідальності» (Львів, 17-18 квітня 2015 р.)

Oksana_Kis_ChernivtsiВідкрита лекція Оксани Кісь на тему «Патріархальний матріархат: феміністський аналіз традиційної української культури» в межах проекту “Quadrivium”  27 лютого 2015 р., м. Чернівці

Berdyansk1Оксана Кісь виголошує лекцію “Жіночі обличчя війни: феміністські підходи до вивчення жіночого досвіду Другої світової війни” для учасників та учасниць Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції “Гендерні студії в сучасній Україні” (Бердянський державний педагогічний університет, 13 березня 2015

 

Учасники та учасниці вступної зустрічі  Дослідницького Консорціуму  проекту EURA-NET – 7-8 лютого 2014 року, місто Тампере, Фінляндія. Автор світлини – Джон Рінвел, Університет Тампере (Jonne Renvall, University of Tampere)

Учасники конференції “Міграція, кордони і регіональна стабільність на теренах східного сусідства ЄС”, Університет Гельсинки, Алєксантері Інститут , 11-13 лютого 2013. Організатор – Університет Східної Фінляндії, м. Йоенсуу. (зліва направо: проф. Джеймс Скотт (Університет Східної Фінляндії), Ігор Марков, проф. ЛарисаТитаренко (Білоруський державний університет), проф. Ількка Лііканен (директор Карельського Інституту, Університет Східної Фінляндії ), Ольга Давидова (Карельський Інститут, Університет Східної Фінляндії ), проф. Сєргєй Рязанцев, завідувач Центру соціальної демографії та економічної соціології, Інститут соціально-політичних досліджень РАН, проф. Володимир  Кравченко, директор Канадського Інституту українських студій, Університет Альберта, Сергєй Румянцев (Національна Академія Наук Азербайджану – Університет Гумбольта, Берлін ФРН).

Оксана Кісь виголошує доповідь “Гендерні аспекти пам’яті: урахування особливостей жіночого досвіду, фіксації та нарації в історичних дослідженнях” під час Всеукраїнського круглого столу «Студії пам’яті в Україні: стан, проблеми та перспективи» (Український інститут національної пам’яті, Київ, 7 жовтня 2014)

 

Оксана Кісь під час лекції “Феміністський аналіз традиційної української культури” для студентів ВНЗ Львова в межах програми “Феміністські ініціативи Львова” (Український Католицький Університет, Львів, 31 жовтня 2014)

 

Оксана Кісь під час практичного семінар-класу “Publish or Perish: Як науковцю-початківцю опублікувати статтю у міжнародному виданні” для аспірантів та молодих науковців Львова на запрошення аспірантів Західного Наукового Центру ( Державний природознавчий музей, Львів, 23 грудня 2014)

 

Оксана Кісь виголошує доповідь “Жіночі обличчя війни: ключові теми і підходи у західній феміністській історіографії” під час Міжнародної науково-практичної конференції “Сестри по обидві сторони Збруча: історичний досвід жіноцтва Галичини та Наддніпрянщини”, організованої Товариством українок ім. Ольги Бесараб (Львів, 23-24 вересня 2014)

 

Публічна лекція Оксани Кісь “Чи потрібна Україні її жіноча історія?” у книгарні “Є”, 29 січня 2013, Львів

 

Оксана Кісь веде лекцію „Гендерні трансформації в пост-радянській Україні” (англ. мовою) для слухачів міжнародної літньої школи „Українська мова та українознавство” (Центр Україністики, ЛНУ ім. Франка, 26 липня 2014)

Оксана Кісь виголошує доповідь “Історія України крізь призму жіночого досвіду: особисті спогади жінок як джерела пізнання недавного минулого”  у Науковому товаристві імені Шевченка (31 січня 2014 р., Торонто)

Оксана Кісь серед учасниць організованої нею секції “Women Confronting the Violence: Experiences and Representations Across Time and Cultures”  під час 19-тої щорічної конференція Асоціації Дослідження Національностей (ASN Convention, Колумбійський Університет, Нью Йорк, США – 24-26 квітня 2014)

 

Оксана Кісь виголошує доповідь “Гендерні аспекти практики усноісторичних досліджень: особливості жіночого досвіду, пам’яті і нарації” під час Міжнародної наукової конференції «Суспільні злами і поворотні моменти: макроподії крізь призму автобіографічної розповіді» (Українська Асоціації Усної історії, Інститут Історії Церкви, УКУ, 24-26 вересня 2014)

 

Оксана Кісь серед учасниць та учасників Міжнародної наукової конференції «Суспільні злами і поворотні моменти: макроподії крізь призму автобіографічної розповіді» (Українська Асоціації Усної історії, Інститут Історії Церкви, УКУ, 24-26 вересня 2014)

 

Оксана Годованська виголошує доповідь “Українська радянська спадщина у дзеркалі повсякденності” на Міжнародній науковій конференції “1914-2014. Від війни імперій до діалогу культур(культурна спадщина: трактування, збереження, спільна відповідальність)” – Львів, 14-15 листопада 2014 р.

 

Оксана Годованська бере участь у роботі літньої школи “Гендерна теорія для соціогуманітарних факультетів: професійно, цікаво, доступно” – Ужгород, 10-15 липня 2014 р.

 

Світлана Одинець презентує міграційний портал Navihator.net під час щорічного з’їзду Школи професійної журналістики (16 листопада 2012 року, Київ)

Світлана Одинець під час презентації Міграційної наукової платформи (23 квітня 2014 року, Міжнародний інститут освіти, культури і зв’язків з діаспорою Національного університету “Львівська політехніка”)

 

Світлана Одинець розповідає про Революцію гідності на ювілейній міжнародній науковій конференції EXPLORING BORDERLAND (2003–2013) (11 квітня 2014, Вільнюс, Литва)

Світлана Одинець розповідає про свій репортаж “Українки Італії: по той бік мовчання і знання”, який був відзначений срібною медаллю під час всеукраїнського конкурсу художньої репортажистики “Veni vidi scripsi. Світ у масштабі українського репортажу” (5 лютого, Київ, Книгарня “Є”)

 

Залишити відповідь