“Методологія оцінки кількості та інтеграції ВПО”

  • 25 Жовтня, 2021

Запрошуємо на Методичний семінар “Методологія оцінки кількості та інтеграції ВПО” що відбудеться 28 жовтня 2021 о 16:00. Семінар відбудеться на платформі ZOOM. Посилання буде вислано усім зареєстрованим в день семінару. Посилання для реєстрації: https://forms.gle/5DLbpDtnNCToba9p7

Доповідачка:

Анастасія Фітісова, соціологиня, працювала у сфері досліджень міжнародної міграції та внутрішнього переміщення в аналітичних центрах та гуманітарних організаціях. Зараз працює координаторкою проєкту в Данській раді у справах біженців.

Анотація

З початку масштабного внутрішнього переміщення з непідконтрольних територій на сході України та в Криму пройшло понад сім років. Проте офіційна статистика щодо ВПО залишається обмеженою і ненадійною. Сьогодні офіційна кількість зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб, про яких звітує Уряд, сягає 1,5 мільйони. Поряд з цим, міжнародні гуманітарні організації оцінюють реальну кількість ВПО вполовину менше (700-800 тисяч). Що не так з офіційною статистикою ВПО? Як можна вдосконалити державний облік ВПО, адже важлива не тільки їхня загальна кількість, але їх демографічні характеристики, потреби та рівень інтегрованості.

Згідно з Керівними Принципами ООН у сфері внутрішнього переміщення, переміщені особи не можуть вважатися такими протягом всього їхнього життя. Рано чи пізно, ці особи повинні стати або повністю інтегрованими на нових територіях, або реінтегрованими після повернення. Як тільки ВПО інтегруються, вони більше не потребують державної підтримки, і тому не повинні більше вважатися внутрішньо переміщеними особами. Для цього в країні має бути запроваджений офіційний механізм оцінки інтеграції ВПО. Які джерела даних можуть використовуватися для цієї оцінки? Як саме може бути влаштований цей збір та аналіз цих даних для того, щоб він задовольняв потреби Уряду та не обмежував переміщених осіб у реалізації їхніх прав.

Доповідачка представить ключові результати кількох досліджень, які були проведені в рамках проєкту «Ініціатива підтримки інтеграції ВПО в Україні», що виконується Данською радою у справах біженців та фінансується USAID в рамках програми «Демократичне врядування на сході Україні».Нагадуємо, подія відбудеться 28 жовтня 2021 о 16:00. Семінар відбудеться на платформі ZOOM. Посилання буде вислано усім зареєстрованим в день семінару.

Посилання для реєстрації:  https://forms.gle/5DLbpDtnNCToba9p7